+38 (044) 451-85-57

+38 (067) 451-85-57

+38 (066) 451-85-57

04060, м.Київ,

вул. М.Берлінського 9, поверх 7

Сьогодні Господарський суд міста Києва відмовив ПрАТ “НДІ ПІТ” (Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій) у задоволенні позову щодо скасування рішення Антимонопольного комітету України, яким товариство було оштрафовано на 433 347 грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку виготовлення студентських квитків.

Як встановив Комітет, ПрАТ “НДІ ПІТ” займало монопольне (домінуюче) становище на ринку виготовлення студентських (учнівських) квитків протягом 2015-2016 років.
З вересня 2015 по лютий 2016 років СП “Макрохем-України” вживались заходи, спрямовані на підписання договорів з ПрАТ “НДІ ПІТ” та вихід за результатом такого підписання на ринок, з метою отримання можливості (за наявності права) виготовляти студентські квитки.
Розуміючи становище, в якому опинилось СП “Макрохем-Україна”, у зв’язку з відсутністю технічної можливості здійснювати друк квитків, ПрАТ “НДІ ПІТ” штучно затягувало процес підписання договорів. При цьому, будь-яких об’єктивних обставин, що зумовили б таку його поведінку та шестимісячний процес підписання необхідних для допуску на ринок договорів, АМКУ виявлено не було.
Наслідком таких дій ПрАТ “НДІ ПІТ” стало не тільки не допуск без об’єктивних на те причин протягом шести місяців СП “Макрохем-Україна” на ринок, а й розірвання з останнім договорів двома навчальними закладами, та репутаційні втрати як нової компанії, що тільки виходить на ринок, а вже має негативний досвід не можливості забезпечення виконання своїх обов’язків за договором.

Дії ПрАТ “НДІ “ПІТ” були визнані АМКУ порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 7 ч. 2 ст. 13 та п. 2 ст. 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку виготовлення студентських (учнівських) квитків шляхом створення перешкод доступу на ринок іншим суб’єктам господарювання.

http://adslegal.com.ua/gospodarskij-sud-pidtrimav-amku-v-spravi-shhodo-zlovzhivannya-ndi-pit-monopolnim-stanovishhem-na-rinku-vigotovlennya-studentskix-uchnivskix-kvitkiv/

Наші замовники